Tašky jsou zhotoveny z bavlněných látek s příměsí polyesteru, koženky a úsně. Pro tisk jsou použity kvalitní barvy na textil, taktéž je to u barev na moření úsně (ucha na tašky, doplňky). Bavlněné látky se přirozeně mírně krčí. Ucha i látka jsou naimpregnované proti vodě a nečistotám. U kožených výrobku používám třísločiněnou kůži různé síly. Kůži barvím a zdobím ručně, následně jí ošetřuji.


U tašek s kombinací látka, koženka, kůže postupujte následovně: - znečištěnou látku vyčistěte tepováním, setřete houbičkou nebo opláchněte vodou - do 40°. V případě čištění kůže a koženky použijte mýdlovou vodu a po té koženku i kůži vytřete do sucha.

Celolátkové tašky lze prát ručně - 40°, po vyprání z nich lehce vytlačte vodu a nechte volně uschnout (tašky jsou vyztužené a podlepené materiálem, který je vhodnější prát v rukou).

Tašku žehlete raději přes plátno, pečící papír. Pokud potřebujete žehlit přímo na látku, žehličku nastavte na teplotu pro danou látku, tisk určitě přímé žehlení vydrží (je možné si obléknout kuchyňskou chňapku na ruku, vsunout do tašky a přidržet uvnitř pod žehlenou částí. Pozor na aplikace z koženky či kůže).